ul. Sportowa 2, 66-210 Zbąszynek
+48 728 482 027
+48 608 011 361
zap@zbaszynek.pl
Znajdź nas na:

MIĘDZYWOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKARSKI ŻAKÓW

27.06.2022

W niedzielę, 26 czerwca 2022 roku odbył się „Międzywojewódzki Turniej Piłkarski Żaków” w kategorii wiekowej U9|F1 2013. Turniej odbył się dzięki wsparciu Zarządu Województwa Lubuskiego, który pozytywnie ocenił projekt złożony przez naszą akademię pn. „Organizacja turnieju piłkarskiego Żaków na szczeblu międzywojewódzkim oraz zakup odzieży sportowej” w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim. 

W turnieju udział wzięło blisko osiemdziesięciu zawodników z ośmiu drużyn, którzy reprezentowali barwy:
- Akademii Piłkarskiej Orła Międzyrzecz oddział LPFA;
- Klubu Sportowego Grom Wolsztyn;
- Akademii Piłkarskiej Sulechów;
- Akademii Piłkarskiej Ilanki Rzepin;
- SIX Akademii Futbolu Nowy Tomyśl;
- Akademii Piłkarskiej Pogoni Świebodzin
- Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej (dwa zespoły).

W pierwszej fazie turnieju obowiązywał system grupowy „każdy z każdym”. W fazie drugiej obowiązywał system pucharowy. Zwycięzcy awansowali do gier o miejsca 1-4 zaś przegrani o miejsca 5-8.

Klasyfikacja końcowa Międzywojewódzkiego Turnieju Piłkarskiego Żaków:
1. AP Orła Międzyrzecz odział LPFA
2. KS Grom Wolsztyn
3. ZAP Zbąszynek II
4. SIX AF Nowy Tomyśl
5. AP Sulechów
6. ZAP Zbąszynek I
7. AP Ilanka Rzepin
8. AP Pogoń Świebodzin

Wyróżnienia indywidualne:
KRÓL STRZELCÓW: Tobiasz Szczepański (AP Sulechów)
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Cyprian Szałowski (AP Orła Międzyrzecz oddział LPFA)
NAJLEPSZY ZAWODNIK: Nathan Nowak (KS Grom Wolsztyn)

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale i puchary, które osobiście wręczył Pan Zbigniew Kołodziej – Radny Zarządu Województwa Lubuskiego. Podczas turnieju obecny był również Pan Marcin Minta – Radny Powiatu Świebodzińskiego, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Cały turniej w roli spikera poprowadził v-ce Prezes Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej, Pan Piotr Kubiak a nad harmonogramem gier czuwał Koordynator Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej – Trener Sebastian Łeszyk. Sędziami głównymi byli panowie Marek Wentland i Michał Kramski.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w organizację turnieju, w szczególności dziękujemy rodzicom naszych zawodników, którzy byli bardzo zaangażowani w projekt. Dziękujemy wszystkim zespołom i trenerom za przyjazd do Zbąszynka! Podziękowania kierujemy dla Zarządu Województwa Lubuskiego za uzyskanie pozytywnej oceny i dofinansowanie naszego projektu pn.„Organizacja turnieju piłkarskiego Żaków na szczeblu międzywojewódzkim oraz zakup odzieży sportowej” w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim. Słowa uznania kierujemy w stronę naszego partnera Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za przygotowanie obiektu oraz wsparcie turniej.

fot.: Fotografia Ewa Breś 
więcej zdjęc na naszym profilu społecznościowym

Galeria zdjęć:

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.