ul. Sportowa 2, 66-210 Zbąszynek
+48 728 482 027
+48 608 011 361
zap@zbaszynek.pl
Znajdź nas na:

Historia

Pomysł na to, aby utworzyć Akademię Piłkarską powstał już w 2013 roku. Na początku listopada 2013 r. z inicjatywy burmistrza Zbąszynka odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów piłkarskich z gminy Zbąszynek. Nowy klub zrzeszałby obecne drużyny piłkarskie, a głównym celem byłoby ujednolicenie szkolenia zawodników, obniżenie kosztów funkcjonowania klubów oraz ułatwienie przepływu zawodników pomiędzy drużynami w ramach jednego klubu. Przedstawiciele klubów mieli przedstawić ten pomysł w swoich organizacjach, a następnie podjąć decyzję o przyłączeniu się do tej inicjatywy lub całkowitej rezygnacji. Propozycje zmian zostały skonsultowane z Lubuskim Związkiem Piłki Nożnej, który był pozytywnie nastawiony do tego pomysłu.

Wraz z początkiem 2014 roku kluby piłkarskie podjęły decyzje. Do Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej chciały przyłączyć się Syrena Zbąszynek, Olimp Kręcko i UKS Junior Zbąszynek. Sokół Dąbrówka Wlkp. zrezygnował ze wstąpienia do ZAP-u. Takie decyzje pozwoliły na to, aby przygotować zebranie założycielskie i utworzyć nowe stowarzyszenie.

28 lutego 2014 r. w Pubie Gol w Zbąszynku odbyło się zebranie założycielskie ZAP. W zebraniu wzięły udział 32 osoby. Przyjęto uchwały o powołaniu Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej, przyjęciu statutu, wyborze komitetu założycielskiego, wyborze Zarządu i wyborze Komisji Rewizyjnej. 21 maja 2014 roku powołany Zarząd ZAP podjął uchwałę o przyjęciu sekcji piłkarskiej z UKS Junior Zbąszynek, a 10 czerwca przyjął sekcje piłkarskie z Syreny Zbąszynek i Olimpu Kręcko. 

Galeria zdjęć:

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.